QR Icon

Dystrybucja i sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych w Gminie Raba Wyżna

Informujemy, że Gmina Raba Wyżna rozpoczęła sprzedaż węgla po cenie preferencyjnej 1970 zł za tonę. -Kto może kupić węgiel? Mieszkańcy, którzy złożyli pisemne wnioski o zakup węgla oraz uzyskali pozytywną weryfikację tych wniosków zostaną POINFORMOWANI telefonicznie lub sms-owo o możliwości zakupu węgla w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rabie Wyżnej nr 55, gdzie otrzymają fakturę.

Oszczędzamy w domu

Jak mogę oszczędzać energię? W swojej istocie, oszczędzanie energii służyć ma obniżeniu kosztów i zmniejszeniu wpływu na środowisko. Może to oznaczać używanie mniejszej ilości energii elektrycznej, gazu ziemnego, ciepła sieciowego lub jakiejkolwiek innej formy energii, którą otrzymujemy od dostawcy i za którą płacimy. Oszczędzanie energii może być naprawdę bardzo proste. Aby zmniejszyć jej zużycie wystarczy wyłączać światła lub urządzenia elektryczne kiedy ich nie potrzebujemy, ograniczyć przepływ ciepła na termostacie w zimie i mniej intensywnie korzystać z klimatyzatora w lecie. Wystarczą małe gesty, abyśmy szybko zauważyli rezultaty takich oszczędności w naszych portfelach.  

Zapraszamy na widowisko mikołajkowe

Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej zaprasza dzieci z gminy Raba Wyżna na widowisko mikołajkowe, które odbędzie się 3 grudnia (sobota) o godzinie 15:00 w sali widowiskowej GOK (remiza OSP w Rabie Wyżnej)

Święto Niepodległości w gminie Raba Wyżna

11 listopada w Rabie Wyżnej odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości z udziałem przedstawicieli władz gminy.

Preferencyjny zakup węgla w gminie Raba Wyżna

Informujemy, że można już składać wnioski przez osoby zamieszkałe na terenie Gminy Raba Wyżna i chętne na zakup węgla po preferencyjnej cenie dla gospodarstw domowych.

Gminne obchody Święta Niepodległości

Wójt Gminy Raba Wyżna zaprasza mieszkańców na gminne obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11:30 mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Rabie Wyżnej. Po mszy świętej nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
>

Informacje bieżące

 • Dystrybucja i sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych w Gminie Raba Wyżna

  Informujemy, że Gmina Raba Wyżna rozpoczęła sprzedaż węgla po cenie preferencyjnej 1970 zł za tonę. -Kto może kupić węgiel? Mieszkańcy, którzy złożyli pisemne wnioski o zakup węgla oraz uzyskali pozytywną weryfikację tych wniosków zostaną POINFORMOWANI telefonicznie lub sms-owo o możliwości zakupu węgla w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rabie Wyżnej nr 55, gdzie otrzymają fakturę.

 • Modernizacja remizy OSP w Rabie Wyżnej

  Gmina Raba Wyżna zrealizowała zadanie pn.: „Modernizacja remizy OSP w Rabie Wyżnej polegająca na remoncie pomieszczeń”. Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego na realizację prac budowlano-remontowych w remizach strażackich w 2022 r. w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2022”. Całkowita wartość zadania: 64 575,00 zł, w tym dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego: 32 287,00 zł.

 • Przekazanie specjalistycznego sprzętu dla OSP Skawa

  W dniu 07.12.2022r. Wójt Gminy Raba Wyżna Pan Andrzej Dziwisz w obecności Prezesa Zarządu Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna – Spytkowice ZOSP RP w Rabie Wyżnej Pana Roberta Wodziaka oficjalnie przekazał członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawie cztery zestawy specjalistycznego sprzętu bojowego.

 • Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie?

  Nie stać się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Nowotarskiego.

 • Zarządzenie Wójta Gminy Raba Wyżna

  Zarządzenie NR 94/2022 Wójta Gminy Raba Wyżna z dnia 02 grudnia 2022 roku w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących własność Gminy Raba Wyżna przeznaczonych do najmu. Treść zarządzenia i wykaz nieruchomości przeznaczonych do najmu dostępne w BIP.

 • Statystyka na dzień 30.11.2022r.

  Statystyka mieszkańców na dzień 30.11.2022r. ...

 • Statystyka na dzień 31.10.2022r.

  Statystyka mieszkańców na dzień 31.10.2022r. ...

 • Punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste Powietrze"

  Wójt Gminy Raba Wyżna, przypomina, że w tutejszym Urzędzie Gminy funkcjonuje punkt konsultacyjno – informacyjny obsługi Programu „Czyste Powietrze”.

 • Centralna ewidencja emisyjności budynków

  Wójt Gminy Raba Wyżna przypomina, że do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel lub zarządca budynku był zobowiązany złożyć deklarację dotyczącą źródeł ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Obszary działań samorządu

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647