19 września w Sieniawie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze organizowane przez Zarząd Oddziału Międzygminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Raba Wyżna – Spytkowice, których tegorocznym gospodarzem była jednostka OSP Sieniawa.

na zdjęciu widzimy zdjęcie przedstawiających strażaków, którzy otrzymali dyplomy za udział w zawodach

Udział wzięło 19 drużyn z jednostek OSP z terenu gmin Raba Wyżna, Spytkowice:
OSP Spytkowice – dwie drużyny w grupie A , Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewczęta dalej: MDP) i MDP chłopcy
OSP Skawa – dwie drużyny w grupie A i MDP chłopcy
OSP Podsarnie – grupa A i MDP chłopcy
OSP Bielanka – grupa A i grupa C
OSP Bukowina Osiedle – grupa A
OSP Harkabuz – grupa A
OSP Raba Wyżna – grupa A, MDP dziewczęta i MDP chłopcy.
OSP Rokiciny Podhalańskie – grupa A, MDP dziewczęta i MDP chłopcy.
Komisję sędziowską wyznaczył komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu bryg. Mariusz Łaciak w składzie: sędzia główny mł. kpt. Bogdan Wygrecki, oraz sędziowie - mł. kpt. Wojciech Obajtek, asp. Krzysztof Batkiewicz, asp. Dariusz Chmura, mł.asp. Daniel Jędrusiak, st. ogn. Grzegorz Masłowiec, oraz dodatkowo pięciu sędziów z obsady zmianowej JRG Rabka Zdrój.
Otwarcia zawodów dokonał komendant gminny dh Krzysztof Gacek. Następnie głos zabrał prezes Zarządu O/Międzygminnego ZOSPRP Raba Wyżna – Spytkowice dh Robert Wodziak, witając wszystkich przybyłych na zawody.
Start drużyn nastąpił według kolejności zgłoszeń, ustalonej podczas odprawy przed zawodami, a rozpoczęto sztafetą pożarniczą grupy „A” i równolegle ćwiczeniem bojowym MDP chłopców. Drużyny miały do wykonania dwa zadania tj. sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe w trudnych warunkach na mokrej nawierzchni. Dzięki sprawnej pracy komisji sędziowskiej zawody przebiegły szybko z naciskiem na bezpieczeństwo zawodników.

W kategorii „A” miejsca zajęły:
I miejsce – OSP Bielanka - 111,24 pkt.
II miejsce – OSP Rokiciny Podhalańskie – 111,64 pkt.
III miejsce – OSP Spytkowice I – 123,81 pkt.
III miejsce – OSP Raba Wyżna – 123,81 pkt.
IV miejsce – OSP Spytkowice II – 124,54 pkt.
V miejsce – OSP Podsarnie – 125,33 pkt.
VI miejsce – OSP SkawaII – 133,85 pkt.
VII miejsce – OSP Skawa I – 140,24 pkt.
VIII miejsce – OSP Bukowina Osiedle – 152,73 pkt.
IX miejsce – OSP Harkabuz – 159,75 pkt.

W kategorii „C”
I miejsce – OSP Bielanka – 135,23 pkt.

W kategorii MDP Chłopcy:
I miejsce – OSP Spytkowice – 1013,35 pkt.
II miejsce – OSP Podsarnie – 978,96 pkt.
III miejsce – OSP Skawa – 963,06 pkt.
IV miejsce – OSP Raba Wyżna – 962,74 pkt.
V miejsce – OSP Rokiciny Podhalańskie 941,46 pkt.

W kategorii MDP Dziewczęta:
I miejsce – OSP Spytkowice – 1022,71 pkt.
II miejsce – OSP Rokiciny Podhalańskie – 1015,79 pkt.
III miejsce – OSP Raba Wyżna – 900,46 pkt.
Drużyny, które zajęły miejsca na podium, otrzymały puchary i dyplomy wręczone przez wójta gminy Raba Wyżna Andrzeja Dziwisza w asyście prezesa Zarządu O/Międzygminnego ZOSPRP dh. Roberta Wodziaka oraz mł. kpt. Bogdana Wygreckiego. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy za udział w zawodach.
Wsparcia finansowego na zorganizowanie zawodów i nagrody udzieliły gmina Raba Wyżna i gmina Spytkowice. W trakcie zawodów gospodarze z jednostki OSP Sieniawa zapewnili ciepły posiłek, napoje oraz obsługę techniczną torów przeszkód. Nad całością przebiegu zawodów czuwał komendant gminny dh Krzysztof Gacek.