Kolejna, 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzona była przez mieszkańców gminy Raba Wyżna 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie.

na zdjęciu widzimy uczniów, którzy prowadzili gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej w Harkabuzie

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawianą w kaplicy pw. MB Nieustającej Pomocy w Harkabuzie. Następnie uczestnicy obchodów zgromadzili się w budynku miejscowej Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się dalsza ich część. Dyrektor szkoły Grzegorz Bisaga powitał zebranych i wprowadził w atmosferę patriotycznego święta. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu, zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy siódmej i ósmej pod kierunkiem nauczyciela historii Adama Łabudy oraz Marceliny Urbaniak, autorki oprawy muzycznej  Młodzież przeniosła widzów w czasie, przywołując atmosferę towarzyszącą burzliwym wydarzeniom politycznym 1791 roku. Była to niezwykle interesująca lekcja historii, zabrzmiały pieśni patriotyczne, a odtworzony przez uczniów na szkolnej scenie fragment historii polskiego narodu, uświadamiał zebranym rangę majowego święta.

Oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów w obchodach wzięli udział przedstawiciele władz gminy Raba Wyżna na czele z wójtem Andrzejem Dziwiszem oraz ksiądz kanonik Leszek Uroda, proboszcz parafii w Podsarniu, dyrektor Szkoły Podstawowej w Podsarniu Danuta Siarka i kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Raba Wyżna Ewa Miśkowiec.