QR Icon

W dniu 24.08.2014r. w Gminie Raba Wyżna obchodzono Jubileusz 100-lecia urodzin mieszkanki wsi Sieniawa, Pani Jadwigi Szewczyk.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Sieniawie.

      W trakcie uroczystej Mszy Świętej w intencji Jubilatki zostały przekazane życzenia jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego.

     W pozostałej części uroczystości udział wzięła licznie zgromadzona rodzina, mieszkańcy wsi Sieniawa oraz przedstawiciele samorządu lokalnego na czele z Panem Wójtem Andrzejem Dziwiszem, radnym wsi Sieniawa Panem Janem Niżnikiem, sołtysem wsi Panem Tadeuszem Chlebkiem i Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Anną Czubernat. Rangę uroczystości podnieśli swoja obecnością przedstawiciele KRUS w Nowym Sączu.

     W trakcie uroczystości Wójt Gminy Raba Wyżna Pan Andrzej Dziwisz  złożył szanownej Jubilatce najlepsze życzenia, wręczył Pani Jadwidze Szewczyk medal pamiątkowy „Zasłużony dla Gminy Raba Wyżna”, a także przekazał listy gratulacyjne od  Wójta oraz Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska i Wojewody Małopolskiego Pana Jerzego Millera.

    Pani Jadwiga Szewczyk urodziła się 20 sierpnia 1914r. w Sieniawie. Ślub zawarła dnia 14 listopada 1934r.  Wychowała 8 dzieci, doczekała się 12 wnuków i 13 prawnuków. Jej najstarszy syn Stanisław został księdzem. W młodym wieku owdowiała została z małymi dziećmi. Najmłodszy miał 6 lat.

   Przeżyła  pierwszą i drugą wojnę światową. Całe życie ciężko pracowała na roli,zajmowała się wychowaniem dzieci. Brała czynny udział w życiu wsi. W młodości należała do Stowarzyszenia Katolickiego, które prowadził ksiądz Józef Poloński, prowadziła kółko teatralne w Sieniawie, organizowała jasełka – próby odbywały się u niej w domu. W latach 50-tych, była  przewodniczącą Komitetu Szkolnego w Sieniawie m. in. organizowała wycieczki dla dzieci . Była osobą bardzo zorganizowaną , pomimo wielu obowiązków miała czas dla mieszkańców wsi,leczyła ich ziołami,pomagała rozwiązywać problemy, a także bardzo często była proszona na matkę chrzestną do dziś już nie pamięta ilu  ma chrześniaków.

    Jej recepta na długowieczność to – praca, optymizm  i radość z życia rodzinnego. Pani Jadwiga Szewczyk jest osobą pełną energii, optymizmu i humoru.

    W imieniu pracowników Urzędu Gminy i społeczności Gminy Raba Wyżna życzymy Dostojnej Jubilatce zdrowia, radości, pogody ducha i następnych stu lat.

Galeria z uroczystości - zobacz

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647