Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej zorganizował dla mieszkańców gminy 3-dniowy wyjazd integracyjno-kulturalny do Warszawy.  W planie zwiedzania pojawiły się najważniejsze zabytki oraz najpiękniejsze parki i ogrody Warszawy! Uczestnicy wycieczki skorzystali także z wielu atrakcji kulturalno-rozrywkowych, które w tym czasie oferowała stolica.

na zdjęciu widzimy uczestników wycieczki, którzy stoją przed Pałacem Kultury w Warszawie

W piątek (13 sierpnia), tuż po przyjeździe do Warszawy i spotkaniu z przewodniczką miejską Agnieszką Dzieniszewską, grupa z Raby Wyżnej rozpoczęła zwiedzanie. Pierwszym punktem programu była Starówka i podziwianie panoramy miasta z wieży kościoła św. Anny znajdującego się na Placu Zamkowym. O godzinie 17:00 obejrzano zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie, po kolacji i krótkim odpoczynku w hotelu Ibis na Starym Mieście, mieszkańcy gminy udali się autokarem pod Pałac Kultury i Nauki, by stamtąd dotrzeć na 30. piętro pałacu.  Taras widokowy nocą zrobił na wielu wspaniałe wrażenie. Najbardziej wytrwali udali się jeszcze na nocny spacer po starówce.

Drugi dzień wycieczki był także intensywny. Grupa z Raby Wyżnej zwiedziła kolejno: pałac Jana III Sobieskiego i park w Wilanowie, Świątynię Opatrzności Bożej, Łazienki Królewskie, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej oraz pomnik Warszawskiej Syrenki. Wieczorem, po obiadokolacji i odpoczynku w hotelu, jedni wycieczkowicze wybrali spacer po Bulwarach Wiślanych i obejrzeli podświetlone fonnanny w Multimedialnym Parku Fontann, inni spacer po Starówce.

W niedzielę, po mszy świętej w kościele Bonifratrów i wykwaterowaniu z hotelu wszyscy udali się w podróż powrotną, odwiedzając jeszcze z przewodniczką miejsca symbolizujące Warszawę Żydowską – pomnik Umschlagplatz i plac przy Muzeum Pollin. Po godzinie 20:00, choć troszkę zmęczeni, ale jednak pełni wrażeń uczestnicy kulturalnej przygody powrócili szczęśliwie do Raby Wyżnej.

Wyjazd miał charakter nie tylko edukacyjny i kulturalny, ale także integracyjny. Wśród uczestników były dzieciaki z rodzicami, młodzież, dorośli i seniorzy.