Drukuj

Gmina Słupsk położona jest w powiecie słupskim w północno-zachodniej części województwa pomorskiego. W skład Gminy Słupsk wchodzi 35 sołectw.
Na zaproszenie gminy partnerskiej Słupsk delegacja z naszej gminy uczestniczyła w tegorocznym Święcie Plonów w Swołowie.

Osoby na scenie estradowej
Dożynki rozpoczęły się Mszą świętą w intencji rolników, oprawę muzyczną przygotował Gminny Chór Pasjonata z Siemianic pod dyrekcją Lilianny Zdolińskiej. Po Mszy korowód przeszedł na plac dożynkowy przy Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Starostami tegorocznych Dożynek byli Państwo Bogumiła i Waldemar Bąska ze Swołowa, natomiast miejscowość gospodarz – Sołectwo Włynkówko. Po tradycyjnym poświęceniu wieńców, chlebów oraz uroczystym podziale chleba, rozpoczęła się dalsza część uroczystości.
Tradycyjnie odbywa się tu Konkurs wieńców dożynkowych oraz pokaz chlebów.
wieńce i chleby dożynkowe postawione na stołach
Współpraca pomiędzy gminami zapoczątkowana została w marcu 2000 roku. Wizyta stała się dobrą okazją do rozmowy na temat dalszej współpracy społeczno – kulturalnej, służyła również wymianie poglądów i doświadczeń między włodarzami gmin. Wspólne spotkania umożliwia wzmocnienie współpracy między gminami oraz wymianę doświadczeń dotyczących funkcjonowania samorządu lokalnego w różnych częściach Polski.

Odsłony: 333