W dniu 07.12.2022r. Wójt Gminy Raba Wyżna Pan Andrzej Dziwisz w obecności Prezesa Zarządu Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna – Spytkowice ZOSP RP w Rabie Wyżnej Pana Roberta Wodziaka oficjalnie przekazał członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawie cztery zestawy specjalistycznego sprzętu bojowego.

W/w sprzęt został współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2022”.
Nabycie przedmiotowego sprzętu przyczyni się do szybszej, sprawniejszej, bezpieczniejszej interwencji jednostki OSP Skawa w podejmowanych akcjach bojowych, a także zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców z terenu gminy, a także ościennych gmin.

Całkowita wartość: 21 517,28 zł, w tym dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego: 5 730,00  zł.