QR Icon

Przedstawiciele gminy Raba Wyżna na czele z Wójtem Panem Andrzejem Dziwiszem i Przewodniczącym Rady Gminy Panem Krzysztofem Stachurą w dniach  24-26 sierpnia odwiedzili partnerską gminę Słupsk.

W trakcie pobytu obejrzeli nowopowstałe obiekty oraz inwestycje w specjalnej strefie ekonomicznej, która działa na terenie gminy, spotkali się również z przedstawicielami słupskiego samorządu.
Gmina Słupsk usytuowana jest w północnej części Polski na Pomorzu Środkowym, w odległości około 10 km od Morza Bałtyckiego. Wśród wspaniałych naturalnych krajobrazów podziwiać można Dolinę Charlotty, blisko jest również do Ustki oraz Słowińskiego Parku Narodowego. W wiejskim krajobrazie podziwiać można budownictwo szachulcowe, tj. drewniana konstrukcja budynku  wypełniona dylami oraz obrzucona gliną. Dzięki tym budynkom nadmorskie gminy Pomorza Środkowego  określa się mianem "Krainy w kratę". Spotkanie umożliwiło wzmocnienie współpracy między gminami oraz wymianę doświadczeń dotyczących funkcjonowania samorządu lokalnego w różnych częściach Polski. Zapraszamy do odwiedzenia serwisu internetowego gminy Słupsk www.slupsk.ug.gov.pl.

G. Stachura

Wiadomości gminne

Małopolskie ferie z WOT

Chciałbyś zostać żołnierzem? A najlepiej w swoim województwie? Zapraszamy w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej! Jeśli nie chcesz rezygnować z nauki lub pracy na rzecz szkolenia, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy projekt „Ferie z WOT” w Małopolsce, dzięki któremu w szczególności uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci oraz nauczyciele odbędą 16-dniowe szkolenie podstawowe.

Więcej…

Zaproszenie na spotkanie online z Karolem Okrasą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online na żywo z Karolem Okrasą, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 9 grudnia o 18.00.

Więcej…

Cztery pory roku z Funduszami Europejskimi w Małopolsce. Zima!

Jeżeli już dziś planujesz zimowy wypoczynek, to zapraszamy do Małopolski. Nowoczesna infrastruktura, różnorodność oferowanych form relaksu oraz pogoda ducha (jedyna pogoda, jaka tu panuje) sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi i zwiedzaniu. „Fundusze Europejskie. Zimą wypoczywaj w Małopolsce” to hasło listopadowej kampanii billboardowej, która prezentuje inwestycje unijne dedykowane zimowemu wypoczynkowi w regionie.

Więcej…

Ogłoszenia i Informacje

Badania statystyczne

Więcej…

Obwieszczenie Wójta Gminy Raba Wyżna

Wójt Gminy Raba Wyżna, działając na podstawie art. 42ab ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (Dz. U. z 2020 r., poz. 1683 z późn. zm.) informuje, że Koło łowieckie „Knieja” przeprowadzi polowania zbiorowe w obwodzie łowieckim nr 207, w terminach i miejscach podanych w załączniku nr 1 do obwieszczenia.

Załącznik nr 1 do obwieszczenia:
- Informacja o planowanym terminie, w tym godzinie rozpoczęcia i zakończenia oraz miejscu polowań zbiorowych w sezonie 2021/2022 Koła Łowieckiego Knieja w Skawie ZO Nowy Sącz.

Niniejsze obwieszczenie podaje się do publicznej wiadomości, w sposób zwyczajowo przyjęty tj. poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Raba Wyżna, Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Raba Wyżna.

Treść obwieszczenia oraz informacja o planowanym terminie, w tym godzinie rozpoczęcia i zakończenia oraz miejscu polowań zbiorowych w sezonie 2021/2022 dla Koła łowieckiego Knieja w Skawie ZO Nowy Sącz dostępne w BIP.

Praca punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2022 roku

Porady prawne są udzielane po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie pod nr 18 26 61 300, 

(od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30) lub za pośrednictwem strony internetowej (link do usługi)

Więcej…

Zawiadomienie o incydencie naruszenia ochrony danych osobowych

W związku z wystąpieniem w dniu 06.12.2021r. incydentu związanego z naruszeniem ochrony danych osobowych Sweco Polska sp. z o.o. działając jako Pełnomocnik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie zwrócił się z prośbą do Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej o wywieszenie na tablicy ogłoszeń i opublikowanie w serwisie internetowym informacji o incydencie wraz z opisem zdarzenia i podjętymi działaniami.

Więcej…

Znaleziono psa

Więcej…

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647