Drukuj

Przedstawiciele gminy Raba Wyżna na czele z Wójtem Panem Andrzejem Dziwiszem i Przewodniczącym Rady Gminy Panem Krzysztofem Stachurą w dniach  24-26 sierpnia odwiedzili partnerską gminę Słupsk.

W trakcie pobytu obejrzeli nowopowstałe obiekty oraz inwestycje w specjalnej strefie ekonomicznej, która działa na terenie gminy, spotkali się również z przedstawicielami słupskiego samorządu.
Gmina Słupsk usytuowana jest w północnej części Polski na Pomorzu Środkowym, w odległości około 10 km od Morza Bałtyckiego. Wśród wspaniałych naturalnych krajobrazów podziwiać można Dolinę Charlotty, blisko jest również do Ustki oraz Słowińskiego Parku Narodowego. W wiejskim krajobrazie podziwiać można budownictwo szachulcowe, tj. drewniana konstrukcja budynku  wypełniona dylami oraz obrzucona gliną. Dzięki tym budynkom nadmorskie gminy Pomorza Środkowego  określa się mianem "Krainy w kratę". Spotkanie umożliwiło wzmocnienie współpracy między gminami oraz wymianę doświadczeń dotyczących funkcjonowania samorządu lokalnego w różnych częściach Polski. Zapraszamy do odwiedzenia serwisu internetowego gminy Słupsk www.slupsk.ug.gov.pl.

G. Stachura

Odsłony: 5241